Poďte s nami do divadla!

Pozývame Vás na divadelné predstavenie – muzikál  Povolanie pápež, ktoré sa uskutoční dňa 25.októbra 2018 o 18:30 hod. v Divadle Andreja Bagara v Nitre. Odchod je o 16:00 hod. autobusom spred obchodu Jednota v Rohove, príchod do Rohova približne o 23:00. 

Lístky na divadelné predstavene sú už vypredané!

„Ján Pavol II. predstavoval a vždy bude predstavovať symbol lásky a viery, mieru a súcitu…“

Svätý Ján Pavol II. – vlastným menom Karol Jozef Wojtyła – bol poľský duchovný a 264. rímsky pápež (v období rokov 1978 až 2005), prvý netaliansky pápež od roku 1522 a najmladší pápež od roku 1846. Ale predovšetkým – jedna z najvýznamnejších osobností, ktorá reálne zmenila politickú, spoločenskú a duchovnú situáciu sveta 20. storočia. A práve jeho život a dielo, jeho pôsobenie a vplyv, duchovný a humanistický odkaz približuje pôvodný slovenský muzikál z nitrianskej tvorivej dielne, ktorý nesie symbolický názov Povolanie pápež.  

Muzikál vzdáva hold veľkému človeku, duchovnému vodcovi, bojovníkovi proti násiliu, slovanskému pápežovi. Divákovi ponúka veľkolepú scénickú fresku s najvýznamnejšími okamihmi jeho života. S myšlienkami, ktoré ani dnes nestratili nič zo svojej platnosti. Kompletný herecký súbor nitrianskeho divadla (s Jánom Gallovičom ako Jánom Pavlom II.) obohatený o množstvo tanečníkov a externistov, melodicky dojímavá a veľkolepá hudba Gaba Dušíka, polyfónne libreto a metaforicky nasýtené texty piesní Daniela Heviera, mrazivo strhujúce choreografie Jarosława Stanieka, monumentálna scéna Damiana Styrnu, bohatá kostýmová výprava Doroty Cigánkovej a javiskovo pôsobivá réžia Jerzyho Jana Polońského – to všetko sú predpoklady na silný a emočne nasýtený divácky zážitok v hľadisku Divadla Andreja Bagara v Nitre.

[responsivevoice voice=”Slovak Female” buttontext=”Vypočujte si oznam”]


Pozývame Vás na divadelné predstavenie muzikál Povolanie pápež, ktoré sa uskutoční dňa 25 októbra 2018 o 18 hodine 30 minúte v Divadle Andreja Bagara v Nitre. Odchod je o 16 hodine autobusom spred obchodu Jednota v Rohove, príchod do Rohova približne o 23 hodine. Predbežná cena vstupenky je 15 až 17 € na osobu. Prihlásiť sa môžete na obecnom úrade (osobne alebo telefonicky), e-mailom na adresu divadlo@rohov.sk alebo cez elektronický formulár na internetovej stránke obce v menu: Služby pre občanov,Divadlo.
Ján Pavol II. predstavoval a vždy bude predstavovať symbol lásky a viery, mieru a súcitu.Svätý Ján Pavol II.  vlastným menom Karol Jozef Wojtyla bol poľský duchovný a 264 rímsky pápež v období rokov 1978 až 2005, prvý netaliansky pápež od roku 1522 a najmladší pápež od roku 1846. Ale predovšetkým jedna z najvýznamnejších osobností, ktorá reálne zmenila politickú, spoločenskú a duchovnú situáciu sveta 20 storočia. A práve jeho život a dielo, jeho pôsobenie a vplyv, duchovný a humanistický odkaz približuje pôvodný slovenský muzikál z nitrianskej tvorivej dielne, ktorý nesie symbolický názov Povolanie pápež. Muzikál vzdáva hold veľkému človeku, duchovnému vodcovi, bojovníkovi proti násiliu, slovanskému pápežovi. Divákovi ponúka veľkolepú scénickú fresku s najvýznamnejšími okamihmi jeho života. S myšlienkami, ktoré ani dnes nestratili nič zo svojej platnosti. Kompletný herecký súbor nitrianskeho divadla s Jánom Gallovičom ako Jánom Pavlom II. obohatený o množstvo tanečníkov a externistov, melodicky dojímavá a veľkolepá hudba Gaba Dušíka, polyfónne libreto a metaforicky nasýtené texty piesní Daniela Heviera, mrazivo strhujúce choreografie Jarosława Stanieka, monumentálna scéna Damiana Styrnu, bohatá kostýmová výprava Doroty Cigánkovej a javiskovo pôsobivá réžia Jerzyho Jana Polońského – to všetko sú predpoklady na silný a emočne nasýtený divácky zážitok v hľadisku Divadla Andreja Bagara v Nitre.

[/responsivevoice]